|
(0) |
Послуга | Ціна |
Первинна консультація проктолога | 600 грн. |
Повторна консультація проктолога | 500 грн. |
Аноскопія | 550 грн. |
Ректоскопія, ректороманоскопія | 650 грн. |
Відеоректороманоскопія | 1000 грн. |
Первинна консультація провідного проктолога | 1300 грн. |
Огляд лікаря проктолога | 450 грн. |
Проктологія є однією з найважливіших областей у сучасній медицині, оскільки захворювання анального каналу та кишківника фіксуються в Україні приблизно у 70 відсотків дорослих людей.
Специфіка проктологічних захворювань така, що вони можуть тривалий час перебувати в латентній фазі, не завдаючи постійного дискомфорту, але без відповідного лікування не проходять. Гострі фази захворювань ректальної області з кровотечами та різким болем найчастіше є наслідком недбалого ставлення до власного здоров'я, страху чи сором'язливості відвідувати проктолога.
Тому грамотна діагностика проктологічних захворювань, анонімність і комфортні умови на прийомі у проктолога є запорукою здоров'я кишківника. Найефективніше та недороге лікування цієї групи проблем можливе на ранній стадії, коли все можна вирішити безопераційним шляхом.
У цьому матеріалі ми детально розберемо, як відбувається прийом у проктолога, обстеження через пряму кишку, які сучасні методи використовує клініка «МедСіті» у Києві.
Найперше, з чого починає проктолог – скарги пацієнта та вивчення історії хвороби. Далі слідує обов'язкове обстеження через задній прохід, і базовим традиційним методом є пальцеве обстеження прямої кишки. Показаннями до такого роду діагностики проктологічних захворювань є:
Також цей різновид обстеження вважається основним при профілактичному огляді, проходженні медогляду.
До чого слід бути готовим пацієнту та який саме алгоритм пальцевого дослідження прямої кишки:
Який висновок дозволяє зробити пальцеве дослідження прямої кишки:
Цей метод раніше вважався основним та єдиним. Він і до цього дня вважається інформативним, і кваліфіковані проктологи застосовують його в обов'язковому порядку. Однак у низці випадків для уточнення результатів необхідне ендоскопічне дослідження прямої кишки.
Загалом, основні показання для ендоскопії повторюють загальні симптоми – це біль та дискомфорт, порушення випорожнень, підвищений метеоризм, запори, гнійні чи кров'янисті виділення.
Ендоскопічне дослідження прямої кишки необхідне для глибшого проникнення і обстеження через пряму кишку там, де це не можна зробити пальпацією.
Перевагою даних методів є те, що ендоскопія дозволяє більш детально зафіксувати розміри, колір, структуру новоутворень та інших патологій.
Інструментальні методи призначаються перед хірургічною операцією. Також ці методи обстеження прямої кишки дозволяють контролювати проміжні результати та вносити коригування в курс терапії. За допомогою ендоскопа відбувається забір зразків матеріалу на біопсію.
Через ендоскопи можна також вводити лікувальні препарати та одночасно з обстеженням здійснювати терапію.
Ендоскопія – це загальне поняття різних інвазивних методів вивчення внутрішніх органів.
У проктології ендоскопічне обстеження прямої кишки проводиться спеціалістом із застосуванням приладів візуалізації внутрішнього анамнезу. Обстеження заднього проходу відбувається натщесерце, також слід утриматися від алкоголю та куріння приблизно за 8-10 годин до прийому. У деяких випадках лікар може призначити прийом спеціальних препаратів увечері, перед обстеженням, або мікроклізми за кілька годин до початку обстеження.
На сьогоднішній день у проктології використовується чотири основні методи обстеження прямої кишки.
Ректороманоскоп – один із основних інструментів для візуального вивчення прямої кишки. Ректороманоскопія спрямована на виявлення новоутворень на стінках кишківника у реальному часі. Прилад у вигляді трубки, за допомогою якої подається повітря для розширення стінок, окуляр із підсвічуванням. Також ректоскопія дозволяє робити забір матеріалу на біопсію. Глибина огляду приладу до 25 см.
Аноскопія – метод для вивчення заднього проходу та прямої кишки на глибину до 14 см. Інструмент виявляє різні патології слизової оболонки, діагностує пухлини та запалення гемороїдальних вузлів, дозволяє точно їх локалізувати та визначити розміри.
Крім цього, аноскопія передбачає одночасне проведення лікувальних процедур: введення препаратів, фіксацію латексних кілець, коагуляцію.
Відеоректороманоскопія – сучасний метод вивчення стінок прямої кишки не тільки у режимі реального часу, а й з допомогою відеокамери. Дані записуються в цифровому форматі відразу на комп'ютер, можуть бути збережені та передані пацієнтові. Цей спосіб має свої переваги, зокрема дозволяє проводити порівняльну оцінку ходу лікування.
Відеоаноскопія – аналогічний метод аноскопії, лише із застосуванням відеозапису. У сучасних медичних центрах віддають перевагу саме таким інструментам.
Ціна на повне проктологічне обстеження у приватних клініках та державних установах може особливо не відрізнятись. У той же час умови запису на прийом, оснащення кабінетів, швидкість видачі результатів та загалом відношення до пацієнта матимуть велику різницю.
Діагностика проктологічних захворювань у приватній клініці «МедСіті» доступна за ціною кожному, а також передбачає вибір проктолога, ним може бути як жінка, так і чоловік.
Пройти обстеження заднього проходу також можна анонімно, не надаючи особисті дані. Загальна вартість обстеження прямої кишки залежить ще й від методів, а також процедур, які проктолог може призначити вже під час першого прийому, розпочавши курс терапії.
Клініка "МедСіті" надає консультації досвідчених фахівців проктологів, які можна отримати ще до першого огляду.
Комфорт пацієнтів забезпечується зручними кабінетами, оснащеними сучасними меблями, приміщення та обладнання проходять ретельну стерилізацію.
У своїй медичній практиці наші проктологи використовують найсучасніші методи обстеження прямої кишки, що гарантує більш точний результат та ефективне лікування. «МедСіті» допускає терміновий запис на прийом у разі загострень та різкого болю.
Діагностика проктологічних захворювань на сучасному обладнанні та у досвідчених лікарів дозволить запобігти серйозним захворюванням прямої кишки, а також отримати найбільш швидке лікування, щадний та ефективний порятунок від неприємної проблеми.
© Автор статті: Хірург-проктолог Волощук Віктор Володимирович
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .