|
(0) |
Послуга | Ціна |
Первинна консультація флеболога | 1000 грн. |
Повторна консультація флеболога | 580 грн. |
Мініфлебектомія варикозних вузлів (видалення до 3-х вузлів (вартість анестезії не включена)) | 5500 грн. |
Мініфлебектомія варикозних вузлів (видалення від 3-х вузлів (вартість анестезії не включена) | 7500 грн. |
Ендовазальной лазерна коагуляція варикозних вен (I категорія складності (вартість анестезії не включена) | 17000 грн. |
Ендовазальной лазерна коагуляція варикозних вен (II категорія складності (вартість анестезії не включена) | 21000 грн. |
УЗД вен і артерій нижніх кінцівок | 1300 грн. |
Ендовазальной лазерна коагуляція варикозних вен (III категорія складності (вартість анестезії не включена)) | 28000 грн. |
Варикоз — захворювання венозних судин, яке характеризується їх розширенням, деформацією та поступовою втратою функцій. За відсутності лікування, варикозна патологія прогресує, що призводить до локальних або системних ускладнень.
Варикоз на ногах кардинально не виліковується, але, завдяки останнім досягненням світової медицини, з'явилася можливість зупинити його прогресування та попередити розвиток серйозних наслідків.
Широкий спектр методів ефективного лікування варикозу вен ніг пропонують в київській клініці «Мед Сіті». Фахівці провідного медичного центру застосовують інноваційні діагностичні технології, завдяки чому виявити небезпечну патологію можна вже на ранніх стадіях її розвитку.
З точки зору судинних хірургів, варикоз — це патологічний процес, в результаті якого відбувається структурна деформація венозної стінки з подальшим розвитком клапанної недостатності. Результати епідеміологічних досліджень дають підстави стверджувати, що головним фактором, що провокує захворювання, є генетична (спадкова) схильність. За статистикою, у жінок варикоз на ногах зустрічається в 4 рази частіше, ніж у чоловіків.
Медики виділяють кілька факторів, які провокують розвиток патології:
малорухливий спосіб життя;
систематичний підйом важких предметів;
незбалансоване харчування;
особливості професійної діяльності (тривале перебування на ногах);
вагітність;
аномалії розвитку судин;
неврози;
прийом деяких лікарських препаратів (переважно, гормональних).
Варикозна хвороба найчастіше вражає судини нижніх кінцівок. За кодами медичної класифікації хвороб, до окремої групи відносять варикоз стравоходу, шлунку, сітківки ока, під'язикової вени, мошонки, вульви, органів малого тазу, матки та деякі інші локалізації. Додатково ознайомитися з дослідженням можна тут.
Варикоз — патологія, яка має низку зовнішніх ознак, що дозволяє її правильно класифікувати. До зовнішніх ознак захворювання вен нижніх кінцівок відносяться судинні «зірочки» на шкірі, вузлові потовщення, чітко виражені венозні переплетіння в області щиколотки, гомілки, стегна. Порушення естетики тіла — вторинна неприємність, яку приносить варикоз. Загрозу здоров'ю несе порушення функціонування системи кровотоку.
У здорової людини процес циркуляції крові в кінцівках відбувається за простою схемою:
скорочення м'язів викликає відкриття стулок венозних клапанів;
кровоносний потік спрямовується в отвір;
клапани закриваються, попереджаючи тим самим рух крові в зворотньому напрямку.
Якщо з певної причини між клапанними стулками залишається просвіт — виникає відтік крові вниз (так званий рефлюкс). Згодом цей процес стає постійним, судинні зміни прогресують, що призводить до стійкого порушення циркуляції крові по висхідному шляху (тобто, у напрямку до серця). Додатково ознайомитися з дослідженням можна тут.
Хронічна патологія є причиною перепадів тиску в венах, що призводить до втрати еластичності та пружності судин. Судина поступово розширюється та деформується, що супроводжується посиленням негативної симптоматики. Пацієнти скаржаться на свербіж шкіри, тяжкість і набряки в ногах, швидку втомлюваність, ниючий біль.
Лікування варикозу призначається лікарем лише після винесення діагнозу, тобто, за результатами комплексного обстеження. Потрібно з'ясувати стадію патології, причини виникнення, наявність ймовірних ускладнень. Лікування варикозного розширення вен носить індивідуальний характер.
Первинна діагностика варикозу нижніх кінцівок на зрілих стадіях для лікаря-флеболога складностей не викликає. Характер видимих змін дозволяє зробити висновок про наявність захворювання та вибрати схему ефективного лікування. Апаратне діагностування в поєднанні з лабораторними аналізами — важливий етап для вибору схеми лікування варикозу з урахуванням масштабу, локалізації та особливостей патології.
До переліку пріоритетних засобів, що використовують для дослідження судинних патологій, входить дуплексне УЗД-сканування підшкірних і глибоких вен. Цей спосіб дозволяє виявити зміни в судинних стінках, наявність тромбів, клапанні патології. Ультразвукове дослідження залишається найпопулярнішим неінвазивним методом діагностики патологій та контролю ефективності проведеної терапії, зокрема, у галузі флебології.
Ультразвукову доплерографію артерій нижніх кінцівок роблять у клініці «Мед Сіті» (Київ) при:
ознаках порушень ендокринної системи;
відчутті слабкості у ногах;
швидкому замерзанні кінцівок;
періодичній втраті чутливості, поколюваннях;
зміні кольору шкіри ніг.
Існує кілька медичних класифікацій варикозної хворобі. Згідно клінічної градації, розрізняють 4 стадії даної патології:
початкова;
компенсаційна;
субкомпенсаційна;
декомпенсаційна.
Для кожної стадії варикозу призначається окреме лікування. Система терапії залежить від локалізації та обсягів системних ушкоджень. Ефективність лікування вен на ногах залежить від того раннього виявлення та класифікації хвороби.
На початковій стадії пацієнти скаржаться на періодичну появу неприємних відчуттів після сильного фізичного навантаження: тяжкість і жар у ногах, набряклість, підвищена стомлюваність. Неприємні симптоми проходять після відпочинку, естетика тіла не порушується. Детальніше читайте тут.
На стадії компенсації з'являються видимі дефекти: судинні «зірочки» або сітка з дрібних розширених капілярів. На поверхневих венах проглядаються невеликі вузлики та венозний малюнок (шкіра набуває синюватого відтінку). Тяжкість в ступнях, підвищена стомлюваність з'являються ближче до вечора, після тривалого перебування на ногах.
Стадія субкомпенсації характеризується появою постійних набряків в області гомілки і кісточок, через що порушується природна форма нижніх кінцівок. Більшість пацієнтів скаржаться на поколювання, оніміння в ногах, відчуття «мурашок». Шкіра стає сухою, пігментованою, покривається дрібними тріщинами. До перелічених негативних симптомів додається шкірний свербіж.
Стадія декомпенсації розвивається в тих випадках, коли протягом попередніх періодів пацієнт не отримував належного лікування варикозу. На ногах з'являються великі вузлові утворення, болісні при пальпації. Набряки практично не проходять, навіть після тривалого відпочинку. В області гомілок шкіра лущиться, розтріскується, набуває бурого відтінку через часті крововиливи. Печіння, свербіж, ниючий біль стають постійними, а за відсутності радикальних заходів — розвиваються запальні процеси, екземи та дерматити, трофічні виразки (так звані ворота для інфекцій).
Найнебезпечніше ускладнення, яке виникне у разі відмови від своєчасного лікування варикозу, — тромбоемболія: коли кров'яний згусток відривається від місця прикріплення й потрапляє в системний кровотік. За найнесприятливішого розвитку подій, тромб закупорює легеневу вену, що прямо загрожує життю.
На стадії декомпенсації варикозні вузли кровоточать, шкіра та підшкірна клітковина легко травмуються, що призводить до утворення синців. На цьому етапі консервативне лікування не застосовується через його неефективність. Уникнути небезпечних ускладнень можна лише за допомогою хірургічного лікування варикозного розширення вен.
Методики лікування варикозу застосовуються в індивідуальному порядку, на основі діагностичних висновків. Мета лікування — відновлення кровообігу та усунення естетичних вад. До терапевтичних методів належать:
прийом лікарських препаратів;
застосування місцевих засобів (креми, мазі, гелі);
носіння компресійного білизни;
ЛФК;
лікування лазером.
Схеми консервативного лікування варикозу ніг ефективні на початковому етапі розвитку патології, а на більш пізніх стадіях застосовуються хірургічні методи — тобто, проводиться оперативне лікування варикозу ніг, яке включає як традиційні, так і методики із застосуванням медичної апаратури.
Вибір хірургічної техніки обумовлений ступенем і масштабом патологічного процесу, загальним станом здоров'я пацієнта, наявністю (відсутністю) певних протипоказань.
Мініфлебектомія — малотравматичная операція з видалення варикозних вен нижніх кінцівок. Залежно від виду хірургічних інструментів і методів їх використання, розрізняють кілька технік, які отримали назву від імені авторів методу — лікарів, які вперше застосували його на практиці.
Найбільшого поширення набули техніки за Вараді, Мюллером та Ешем. Показаннями до операції є варикозно розширені вени та вузликові утворення. Операція виконується самостійно або входить до складу комбінованої флебектоміі.
Спеціальна підготовка не потрібна. Перед операцією проводиться обстеження організму за протоколом (ЕКГ, флюорографія, загальний аналіз крові та сечі).
Перед хірургічним втручанням з метою лікування варикозу, лікар здійснює маркерну розмітку на кінцівки, які будуть оперуватися, відзначаючи розташування судин в локальній зоні. Для знеболення застосовується місцева анестезія.
Техніка передбачає наступний алгоритм дій:
введення гачка через невеликий прокол в шкірі та просування інструменту в напрямку, перпендикулярному ходу вени;
пошкоджену судину захоплюють і акуратно витягують через надріз назовні;
далі вена фіксується затискачем й віддаляється;
лікар накладає стерильну пов'язку, надягає на кінцівку компресійний трикотаж.
Операція триває 60-90 хвилин, після чого пацієнт лишається під наглядом лікарів у палаті протягом двох годин, а далі залишає клініку, якщо немає ускладнень. Протягом двох діб після оперативного втручання показано носіння компресійного трикотажу.
Легке фізичне навантаження у вигляді ходьби допоможе пацієнтові швидко відновитися після видалення вен на нозі методом мініфлебектомії. Не можна піднімати важкі предмети, перевтомлюватися, відвідувати басейн і солярій перший місяць. Протягом 10 днів на шкірі можуть утворюватися гематоми і ущільнення в області видалення вен. Неприємні явища повністю проходять протягом місяця.
Класична хірургія являє собою радикальну операцію з видалення уражених варикозом ділянок поверхневих вен. Показання до застосування оперативного втручання з відкритим доступом — тотальне порушення кровообігу в вені (збережено менше 10% функціональності судини), за якого відсутня можливість використання більш сприятливих технік.
Комбінована флебектомія включає кілька етапів:
створення доступу до операційного поля (надрізи на шкірі стегна);
виділення та перев'язка великої підшкірної вени або малої підшкірної вени на ділянці співустя з глибокої веною (кросектомія);
видалення стовбура ураженої венозної судини (стріппінг);
перетин перфорантних вен (перев'язка судин, що з'єднують найвіддаленіші вени з глибокими судинами);
мініфлебектомія (витяг назовні та відсічення хворої вени).
Сучасне оперативне лікування варикозу (видалення варикозного розширення вен хірургічним шляхом), у більшості своїй передбачає комбінацію кількох методів, які обирає лікар на підставі діагностики та власного клінічного досвіду.
Операція проводиться під місцевим або загальним наркозом. Залишити клініку пацієнт може у той же чи на наступний день - у разі відсутності ускладнень. Після виписки, пацієнту необхідно протягом двох місяців носити компресійний трикотаж, обмежувати фізичні навантаження, займатися ЛФК за індивідуальною програмою.
Загальні протипоказання до проведення комбінованої флебектомії та мініфлебектомії — це:
період вагітності та лактації;
наявність хронічних захворювань з високим операційним ризиком;
інфекційні захворювання шкіри в області операційного поля (абсцеси, фурункули, флегмони тощо);
гострий тромбоз глибоких і поверхневих вен;
облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок;
захворювання органів кровотворення.
Приймає рішення про можливість і доцільності проведення операції судинний хірург на підставі діагностичних даних. Більшість з протипоказань носить тимчасовий характер, отож, у пацієнтів є можливість провести якісне, методологічно обґрунтоване лікування варикозу.
Клініка «Мед Сіті» - основоположник лазерної медицини в Україні, тому тут застосовуються найновітніші галузеві технології.
Ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК) — метод лікування варикозу за допомогою енергії лазера. Тепловий вплив призводить до випалювання ураженої вени зсередини, що сприяє її склеюванню та поступовому розсмоктуванню. Операція проводиться через невеликі проколи, під контролем УЗД, що забезпечує високу точність лікарських маніпуляцій.
Показаннями до лікування за методом ЕВЛК є варикозне ураження вен з досить рівним магістральним стовбуром венозної судини. За наявності викривлень, коли ускладнене проходження ендоназального провідника, застосовується кілька світловодів.
Операція з лікування варикозу вен лазером складається з п'яти етапів:
нанесення маркувальної розмітки (вказується нижня межа рефлюксу, точки впадання притоку, розширені ділянки судин та інші позначки);
обробка зони втручання антисептиком;
введення анестетика;
пункція підшкірної магістральної вени і введення світловоду;
включення апарату й виконання лазерної облітерації;
накладання бандажів.
Далі пацієнт має рухатися протягом 40-45 хвилин.
Протягом наступних двох днів не можна знімати компресійний трикотаж. Весь наступний місяць трикотаж носять лише вдень. Прибрати вени на ногах лазером можна швидко та без естетичних наслідків у вигляді пошкоджених тканин, шрамів та рубців.
Склеротерапія — виведення з кровообігу варикозних судин шляхом введення спеціальних речовин (склерозантів) в уражену судину. Склерозант склеює вену і вимикає її тим самим з системи кровотоку. У флебології застосовують кілька видів препаратів і технік введення, на підставі чого розрізняють:
ехосклеротерапію - альтернатива хірургічному втручанню, передбачає проведення склеропатії під контролем УЗД;
пінну або foam-form- склеротерапію - малоінвазивна процедура, у ході якої склерозант змішують з повітрям, використовується для склерозування великокаліберних вен;
мікросклеротерапію - ефективна технологія усунення «зірочок», сітки та інших дрібних телеангіектазій.
За допомогою склеротерапії відділяються судинні «зірочки», гемангіоми та сіточки ретикулярних вен, відновлюється кровообіг та трофіка пошкоджених тканин. За два дні до процедури не можна вживати алкогольні напої, палити, проводити епіляцію, використовувати косметичні засоби.
Наслідки лікування варикозу ніг методом склеротерапії (набряклість, синці, легка хворобливість) проходять протягом трьох місяців. Слід зазначити, що даний прийом повністю не виліковує хворобу, тому ознаки захворювання можуть знову з'явитися за деякий час.
КлаКС - це інноваційний спосіб видалення судинних сіточок і невеликих варикозно змінених вен за допомогою одночасної комбінації кріо, лазера, ін'єкцій і візуалізації вен апаратом посиленої дії.
Кріо-апарат забезпечує повну безболісність процедури КЛаКС (подається охолоджуюче повітря з температурою -30 градусів Цельсія).
Лазер - точно спрямована енергія італійського лазерного апарату DEKA Synchro FT на венозну судину з подальшим її «склеюванням» і розсмоктуванням.
Склерозування - Ін'єкції малих доз лікарських речовин низької концентрації для остаточного «склеювання» судин.
Візуалізація вен - лікар бачить причину виникнення судинної сітки - велику ретикулярную вену, яка живить сітку менших судин, що відходять від неї. Також можна побачити всі розширені вени в зоні лікування.
Переваги КЛаКС-терапії:
абсолютна безболісність;
висока ефективність в порівнянні з класичною склеротерапією;
відсутність великих синців і швидке розсмоктування дрібних;
немає потреби носити компресійну білизну (в окремих випадках достатньо одного-двох днів);
можна займатися звичною активністю (спорт, робота, розваги);
значно менше ризиків виникнення гіперпігментації в зоні видалення вен КЛаКС-методикою.
Фахівці центру «Мед Сіті» в Україні (Київ) володіють різними методиками лікування варикозу і успішно їх застосовують. Клінічний досвід дозволяє нам зробити висновок про перевагу застосування технології ЕВЛК щодо клінічної ефективності, переносимості пацієнтами процедури та післяопераційного періоду, досягнення високого косметичного ефекту.
Лазерна коагуляція є найбільш прогресивним способом лікування варикозу нижніх кінцівок. Короткий перелік головних переваг ЕВЛК — це:
високоточний контроль маніпуляцій (УЗД-візуалізація);
ефективне місцеве знеболення (тумесцентна анестезія);
відсутність необхідності в госпіталізації;
широкий спектр показань (можливе лікування варикозу при наявності трофічних виразок);
мінімальний ризик розвитку інфекції (немає відкритих ран і внутрішніх кровотеч);
довготривалість результатів лікування.
У нашому центрі застосовується високоточний німецький лазер Biolitec з довжиною хвилі 1470 нм, який селективно впливає на судинні стінки. Досвідчені флебологи досконало володіють технікою роботи з інноваційної медичною апаратурою. Звернувшись до київської клініки «Мед Сіті» для лікування
Варикоз на ногах відноситься до категорії судинних захворювань та може бути не основною причиною поганого стану здоров'я. Дуже важливо загалом стежити за станом своєї судинної системи та вчасно звертатися до лікаря. Варикозне розширення вен, як і інші судинні захворювання, спричинені слабкістю та ламкістю судин. Слабкість судин може бути наслідком поганої спадковості, неправильного способу життя, супутніх хронічних захворювань.
Достатньо лише порушення згортання крові, щоб у людини з'явилися перші ознаки варикозу. Густа кров може бути причиною поколювання в ногах і руках, їх оніміння, холоду в кінцівках, появи багряних ділянок шкіри. Ці симптоми ще не означають, що у людини варикоз ніг, але сигналізують про проблеми організму.
Причинами слабких судин та варикозного розширення вен нижніх кінцівок також можуть бути такі фактори:
Частина цих причин вимагає медикаментозного рішення, але деякі з них людина може виключити самостійно.
Щоб припинити або уповільнити венозне розширення вен, рекомендується загальна профілактика варикозу:
В цілому, якщо вчасно розпочати лікування варикозу ніг, то можна уникнути серйозних ускладнень, таких як варикозна екзема, свербіж, часті біль у ногах та набряки.
Ретикулярний варикоз – це початкова стадія чи легка форма варикозного розширення вен. Вона може протікати безсимптомно, але в більшості випадків з'являються візуальні ознаки у вигляді судинних зірочок, венозних сіток, синяках, що погано сходяться.
Оскільки лікування варикозу, втім, як і інших захворювань, краще проводити на ранніх стадіях, то при перших ознаках слід звертатися до флеболога. Тільки фахівець може відрізнити варикоз на ногах від багатьох інших патологій.
У більшості випадків лікування варикозної хвороби на ранній стадії має найкращий ефект і сприятливий результат.
Як заходи, щоб подолати ретикулярний варикоз, лікар може призначити наступне лікування:
Одне з найактуальніших питань: наскільки ефективна лазерна коагуляція вен. З цього приводу існує цілий ряд помилок, які часто походять від лікарів, які підтримують лише консервативні підходи. Ось деякі невірні думки щодо лазерного лікування варикозу:
Питання вибору способу лікування найкраще довірити судинному хірургу, який здійснить огляд і порадить найдієвіший і найбезпечніший метод.
«МЕД СІТІ» пропонує пацієнтам усі сучасні методи лікування варикозу, у тому числі і лазерне видалення вен. Після обстеження лікаря та встановлення стадії варикозу лікар флеболог може визначити категорію складності процедури, від цього залежить ціна. Вартість ендовазальної лазерної коагуляції вен (ЕЛКВ) фіксована, дізнатися її можна на сайті.Перед початком лікування варикозу ніг, рекомендується первинна консультація провідного судинного хірурга клініки.
© Автор статті: Лікар-флеболог Августинович Іван Ігорович
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .