Клініка лазерної медицини
|
(0) |
Гемороїдальна хвороба (геморой) – одне з найпоширеніших захворювань людини, що характеризується розширенням і збільшенням артеріовенозних кавернозних тіл, розташованих в анальному каналі. Патологічний процес проявляється різноманітними клінічними проявами, такими, як кровотеча, випадіння вузлів, дискомфорт, запалення, свербіж і т.д..
Для вибору методу лікування важливо правильно визначити форму захворювання.
За характером перебігу патології, розрізняють гостру і хронічну форму хвороби.
Хронічний геморой починається у більшості хворих поступово. Найчастіше з почуття стороннього тіла в області заднього проходу. Передвісники хвороби турбують не постійно, з'являються частіше після закрепів або проносів. Але з часом симптоми наростають.
На першій стадії захворювання гемороїдальні вузли збільшені незначно. Під час дефекації періодично з'являються невеликі кровотечі.
На другій стадії відзначається випадіння гемороїдальних вузлів з анального каналу при напруженні, але вони вправляються самостійно. Приєднується свербіж і дискомфорт.
При третій стадії вузли випадають і вимагають ручного вправляння, але після ручного вправляння утримуються в анальному каналі. Кровотечі часті, іноді масивні.
Для четвертої стадії характерні випадіння гемороїдальних вузлів, що не вправляються. Кровотечі можуть бути спонтанними. Людина, побоюючись больового синдрому, боїться сісти, різко встати і виконувати інші активні рухи. Спостерігається забруднення нижньої білизни.
Гемороїдальна тканина являє собою сітчасте судинне утворення (кавернозну тканину). Чим більше крові накопичується (залишається) в цій тканини, тим більшими за розмірами стають гемороїдальні вузли. Це відбувається в наступних випадках:
Як вже говорилося, симптоми геморою залежать від стадії і форми перебігу хвороби. Основні скарги при хронічному геморої:
Ускладненнями геморою є: гнійне запалення параректальної клітковини (гострий парапроктит), параректальні нориці, некроз слизової оболонки, анальні тріщини, анальний свербіж, анемія.
Діагностика геморою базується на даних лікарського огляду, пальцевого дослідження, інструментальних методах дослідження.
Інструментальна діагностика дозволяє отримати достовірну уяву про розміри, розташування, структуру вузлів, ступінь поширення і вираженості запального процесу в навколишніх тканинах. В рамках діагностики проводять:
Останні три дослідження необхідні для диференціальної діагностики геморою і раку товстої кишки, запальних захворювань кишечника (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона), доброякісних новоутворень, дивертикулярної хвороби товстої кишки.
Для лікування гемороїдальних хвороби застосовують консервативні і оперативні методи.
Консервативне лікування хронічного геморою передбачає призначення медикаментозних засобів для внутрішнього і зовнішнього застосування. До цього переліку входять:
Хірургічне лікування спрямоване на радикальне вирішення проблеми шляхом видалення збільшених гемороїдальних вузлів і припинення кровопостачання в цій зоні.
Видалення вузлів лазером здійснюється за допомогою апарату, що генерує прицільний потік світлових хвиль з певним набором властивостей. У проктологічній практиці головними параметрами лазерного випромінювання є:
Виконуючи видалення геморою лазером, хірург може змінювати налаштування апарату, регулюючи глибину впливу на тканини і потужність інфрачервоного променя. Дана тактика застосовується при наявності множинних вузлів різних розмірів. Регулювання параметрів лазерного апарату дозволяє звузити або, навпаки, розширити область термічного впливу.
Латексне лігування гемороїдальних вузлів – малотравматична методика, при якій латексні кільця фіксуються на ніжці – основі судинного пучка, відсікаючи тим самим кровопостачання від ділянки утворення. Показання – внутрішній геморой 2 стадії.
LHP (Laser Hemorrhoidoplasty) лазерна гемороїдопластика – здійснюється за допомогою інфрачервоного променя з довжиною хвилі 1,47 мкм. Після знеболювання в анальний канал вводиться спеціальне дзеркало, яке дозволяє чітко візуалізувати збільшені вузли. Здійснюється прокол шкіри в проекції вузла спеціальною голкою, в просвіт якої вводять світловод, що випалює вузол зсередини. Лікар багаторазово (віялоподібно) впливає на проксимальну ділянку вузла, кожен раз зміщуючи накінечник на 2 мм в дистальному напрямку. В обробленій зоні утворюється некротичний (відмерлий) осередок, а живляча судина піддається деструкції, що призводить до припинення кровопостачання вузла. Після контакту з лазером розмір вузла зменшується в 3-4 рази. Застосування цієї техніки не передбачає пошкодження анатомічної цілісності тканин.
Лазерне видалення гемороїдальних вузлів – частіше виконується в умовах місцевого знеболювання. Для видалення зовнішніх (післяпологових) гемороїдальних вузлів, бахромок, карункули використовується CO2-лазер, який дозволяє точно і делікатно виконати видалення вищевказаних утворень без пошкодження навколишніх тканин. Що робить можливим досягнення гарного косметичного ефекту.
Лазерне лікування гострого геморою – через невеликий розріз шкіри над затромбованим вузлом виконується видалення тромбу. Після чого за допомогою лазера проводиться вапоризація (випаровування) гемороїдальної тканини в межах ураженого вузла, що дозволяє виключити ризик рецидиву захворювання в цій зоні. Післяопераційний період протікає з мінімальним больовим синдромом.
Гемороїдектомія – операція Мілліган-Моргана – один з найпоширеніших і надійних способів лікування «запущених» форм геморою. У поєднанні з використанням сучасного лазерного обладнання дозволяє зберегти принципи радикального лікування (один раз на все життя) з мінімальною травматизацією тканин. Суть операції полягає в висіченні гемороїдальних вузлів з перев'язкою судинної ніжки вузла з подальшим відсіканням вузла. При необхідності виконується вапоризація вузлів сателітів (невеликих, додаткових вузлів), як це описано в методиці LHP.
Для лікування геморою лазером в проктології застосовують кілька операційних технік, вибір яких залежить від стадії патології, місця локалізації, розміру вузлів, індивідуального лікарського підходу.
Ускладнення після видалення геморою оперативним шляхом з використанням лазера спостерігаються вкрай рідко і, в основному, всі зафіксовані випадки пов'язані з порушенням лікарських рекомендацій після проведення маніпуляції.
Лікування геморою з застосуванням лазерних технологій охоплює весь спектр патології. З огляду на велику кількість застосовуваних в клініці методик, часто комбінуючи і поєднуючи «традиційні» і лазерні методи впливу, можна вирішити будь-яку, навіть найскладнішу проблему лікування гемороїдальної хвороби.
Операція з видалення геморою проводиться в просвіті прямої кишки, тому необхідно забезпечити чистоту хірургічної зони.
У переважній більшості випадків, якщо операція виконується під місцевим знеболенням, досить поставити спеціальну очисну клізму (наприклад, «Нормакол») за дві години до операції. Якщо у пацієнта є схильність до закрепів, таку ж клізму необхідно зробити ввечері напередодні операції і відмовитися від їжі вечері.
Як правило, після операції немає необхідності в дотриманні дієти, крім обмеження гострих страв і алкоголю. Основною умовою повинен бути регулярний м'який стілець. Про необхідність виконання інших рекомендацій лікар розповість на прийомі перед операцією.
Пунктуальне виконання лікарських рекомендацій – гарантія відсутності будь-яких ускладнень при лікуванні внутрішнього і зовнішнього геморою.
У медичному центрі «Мед Сіті» працюють хірурги з успішним практичним досвідом.
Операційні і лікувальні кабінети оснащені інноваційним обладнанням, інструментарієм, ергономічними меблями і допоміжним обладнанням останнього покоління.
Пацієнтам, які проходять лазерне лікування геморою, гарантується бездоганний медичний сервіс протягом усього часу перебування в Центрі.
На першій консультації пацієнти отримують вичерпну інформацію щодо терапії, реабілітації, механізму формування цін, а також безкоштовні рекомендації щодо вибору оптимальної схеми лікування.
У клініці проктології приділяють значну увагу створенню сприятливого психологічного клімату і якісного рівня анестезії – пацієнти «Мед Сіті» не відчувають болю або неприємних відчуттів під час огляду, операції і після хірургічного втручання.
Записатися на прийом© Автор статті: Хірург-проктолог Усачов Сергій Миколайович
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .