|
(0) |
Віруси папіломи людини (ВПЛ) є одними з найпоширеніших на планеті. Більшість населення Землі у процесі життєдіяльності інфікується папіломавірусами, особливо у період сексуальної активності.
Сам по собі вірус не становить небезпеки для життя людини та методи видалення папілом мають насамперед естетичні завдання. Імунітет добре справляється з цим типом інфекції, проте стреси, переохолодження, захворювання інфекційного характеру призводять до його активізації і, як наслідок, появі на тілі множини папілом.
Незважаючи на те, що ВПЛ, це доброякісна освіта, у світі щороку фіксуються сотні тисяч випадків, спричинених вірусом папіломи людини. Тому вкрай важливо стежити за характером поширення родимок, їх зростанням та структурою, перевіряти підозрілі новоутворення на тілі та за потребою проводити видалення папілом, методи яких будуть описані в цій статті.
Записатися на прийомНа сьогоднішній день відомо понад 170 штамів ВПЛ, приблизно 20 років тому їх класифікували та розділили на 27 видів, які також були зібрані у три групи за ступенем онкогенного ризику.
Зважаючи на таку велику різноманітність, при обстеженні пацієнта, підбираючи методи видалення папілом, дуже важливо провести комплексну діагностику.
Щоб визначити тип вірусу, застосовуються такі види діагностики:
Етап обстеження дуже важливий для того, щоб лікар мав можливість визначитися, який метод видалення папілом кращий і чи взагалі на даному етапі можна видаляти освіту.
Лікування ВПЛ має кілька підходів, які у медичній практиці часто поєднуються. До таких належать медикаментозне противірусне лікування, прийом імуномодуляторів, видалення доброякісних утворень та зміцнення імунітету профілактичними методами.
Розглянемо методи видалення папілом:
Порівнюючи традиційні та сучасні методи видалення папілом, слід розуміти, що і ті, й інші мають як недоліки, так і переваги. Іноді пацієнт не має вибору і лікар, враховуючи протипоказання, може рекомендувати лише один або два способи. Тому якщо говорити про те, який метод видалення папілом кращий, відповідь буде простою: той, який має найменше протипоказань, найбезболісніший і малотравматичний.
Розглянемо недоліки традиційних методів видалення папілом:
Найбільш малотравматичними та ефективними на сьогоднішній день є радіохвильовий та лазерний методи видалення папілом.
Так само, як і традиційні способи, сучасні методи мають свої протипоказання та переваги. Видалення папілом лазером або радіохвильовим методом відноситься до малоінвазивних та безболісних. Однак між ними є різниця. Якщо говорити про радіохвильовий метод, то його заборонено проводити в період гострих запальних захворювань, за наявності цукрового діабету та інших хронічних захворювань. Люди з кардіостимулятором також не можуть видалити папілому радіохвилями. Цей метод не застосовується при підозрі на онкологію.
Лазерний метод видалення папілом має менше протипоказань. До них відносяться ендокринні захворювання та діабет, епілепсія, наявність дерматозів у робочій області.
Лазерна терапія в сучасній медицині в цілому вважається малотравматичним і ефективним способом. У випадку з новоутвореннями на шкірі, то, наприклад, метод видалення папілом на повіках лазером є єдиним прийнятним і безпечним способом.
Переваги методу видалення папілом лазером:
Крім цього, лазерний метод видалення папілом дозволяє працювати у важкодоступних місцях та має мінімальний список протипоказань.
Як основне даний метод практикується в клініці «МедСіті» в Києві. На базі клініки створено найбільший в Україні центр лазерної терапії, тут використовується сучасне обладнання, працюють досвідчені фахівці та реалізовано комфортні умови для лікування.
Однозначно заборонено видаляти родимки на повіці хімічним, хірургічним методами та кріодеструкцією. Найбільш прийнятним для області обличчя вважається лазерний метод видалення папілом.
Визначення, який метод видалення папілом кращий, можливе лише після клінічного обстеження. Обмеження можуть бути пов'язані з важкодоступністю, наявністю утворень на слизовій оболонці або при підозрі на онкологію.
Радіохвильовий метод не проводиться, якщо у пацієнта є кардіостимулятори, хронічні захворювання, а також діагностовано онкогенний характер. Лазерна терапія має обмеження за наявності цукрового діабету та гострих запальних процесів.
До таких методів відносять видалення папілом лазером або радіохвильовим методом. Крім малоінвазивності та безболісності вони дають найефективніший результат та швидке загоєння.
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .