Клініка лазерної медицини
|
(0) |
Кольпоскопія — це сучасний діагностичний метод огляду та оцінки шийки матки та піхви під мікроскопічним збільшенням (від 5 до 30 разів). Проводиться для раннього виявлення патологій шийки матки, але це лише додатковий метод, який скерований на виявлення зони найбільшого ураження, що дає можливість виявити місце прицільної біопсії.
Записатися на кольпоскопіюЦей вид має на увазі «просто подивитись» через кольпоскоп після того як було введене гінекологічне зеркало, оглядаємо шийку без застосування будь яких розчинів, але з цим інформативність низька.
Починаємо з простої, оглядаємо шийку без будь яких розчинів потім «розширюємо» за допомогою застосування розчинів таких як 3-5 % уксусної кислоти та масляного розчину йоду (проба Шиллера), які наносять ватним тампоном послідовно на шийку матки та спостерігають при розширенні за допомогою кольпоскопа.
Проведення не відрізняється від двох попередніх видів, але відеокольпоскопія дозволяє виводити картину на екран монітора або телевізора та показати результати проведення пацієнту та роздрукувати або записати дані огляду на диск і в подальшому розуміти динаміку виявлених змін.
Використовується для профілактики та раннього виявлення раку шийки матки, але даний метод остаточно виставити діагноз не дозволяє, також одна з цілей виявлення зони найбільшого ураження, що дає можливість виявити місце прицільної біопсії.
1 раз на рік при наявності попередньої нормальної ПАП-цитології та мазків;
аномальні результати ПАП-цитологічного дослідження (ПАП тест);
наявність ВПЧ 16 та 18 тип навіть при нормальній цитології;
наявність візуальних змін шийки під час огляду;
при відсутності тіла матки,але при наявності шийки;
контроль після проведеного лікування шийки матки.
Видимих протипоказів або заборон для проведення даного дослідження під час огляду гінеколога не існує. Виключенням методу дослідження являється відсутність шийки матки.
проводити бажано в першу фазу циклу;
протягом 24 годин перед кольпоскопією необхідно утриматися від статевого життя;
не використовувати вагінальні креми, свічки і т.п.
незначні дискомфортні відчуття в низу живота, що не вимагають застосування лікарських засобів;
деколи скудні кров’янисті або коричневі виділення зі статевих шляхів, обумовлені застосуванням препарату йоду.
Спочатку шийка оглядається в окуляр кольпоскопа. Під час першої проби з уксусною кислотою відбувається спазм судинок, нормальні відповідно зникають на деякий час, а клітини незрілого та аномального епітелія біліють. Це відбувається за рахунок денатурації (розпаду) білка в цитолплазмі клітини. Чим сильніше ураження тим швидше біліють клітини (ацетобілий епітелій), виразніше і довше зберігається.
Наступним наносять розчин йоду (проба Шиллера). Якщо шийка покрита клітинами багатошарового плаского епітелію (здорові клітини) то окрашування буде в темно-коричневий колір, це означає, що в кліниках багато глікогену і картина типова (нормальна). Але ми можемо також побачити не профарбовану зону з жовтуватим відтінком і така картина теж може бути абсолютно нормальною, тому що циліндричний (незрілий) епітелій не профарбовується. Нерівномірно профарбованим епітелій може виявитись при метаплазованому (атрофічному) епітелії, при вікових змінах слизової.
НЕ ПРОФАРБОВАНА (йод-негативна зона) що може відповідати LSIL( легка дисплазія) буде нерівномірно профарбованною, при HSIL(середня або тяжка) – профарбовування відсутне повністю, але навіть після проведення кольпоскопії і виявлених змін картина потребує цитологічного підтвердження.
Консультація гінеколога в Києві
© Автор статті: Лікар акушер-гінеколог Бардак Тетяна Вікторівна
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .