|
(0) |
Послуга | Ціна |
Гістероскопія 5 категорія | 19100 грн. |
Гістероскопія 4 категорія | 15900 грн. |
Гістероскопія 3 категорія | 12800 грн. |
Гістероскопія 2 категорія | 9550 грн. |
Гістероскопія 1 категорія | 6400 грн. |
Гістероскопія матки – метод діагностики, що застосовується у гінекології. Процедура представляє собою огляд маткової порожнини і цервікального каналу за допомогою оптоволоконного приладу (трубка тонкого діаметра). При необхідності, під час дослідження виконуються деякі лікувальні маніпуляції (видалення поліпів, розсічення внутрішньоматкових зрощень), а також проводиться взяття біологічного матеріалу на біопсію.
Діагностична гістероскопія проводиться з метою виявлення патологій шийки і тіла матки. Під час огляду цервікального каналу, лікар бачить стан слизової оболонки. В нормі її поверхня рівна, без новоутворень, виразок, рубців, світлих вогнищ. При виявленні відхилень, гінеколог може призначити додаткове дослідження шийки матки – кольпоскопію.
При огляді маткової порожнини, лікар вивчає стан ендометрія, зовнішній вигляд якого залежить від періоду менструального циклу.
Під час діагностики можливе виявлення патологій різного масштабу і характеру, зокрема:
невідповідність кольору і стану ендометрію фазі циклу;
міоми;
кісти;
ознаки запального процесу (ендометрит);
осередкові потовщення шару ендометрія (гіперплазія ендометрію);
ущільнення і виразки (підозра на рак);
атрофія ендометрія (потоншення шару ендометрія, яке розвивається у більшості жінок в період клімаксу, а в решті випадків вказує на гормональний збій);
залишки плодового яйця або завмерла вагітність;
спайки, зрощення, що розділяють порожнину матки.
За результатами обстеження складається протокол з описом виконаних дій і виявлених відхилень від норми. Гістероскопія є одним з найбільш інформативних методів діагностики в гінекологічній практиці.
Лікувальна гістероскопія передбачає хірургічне втручання. Методика може застосовуватися в плановому порядку, за наявності точного діагнозу, а також під час проведення діагностичної процедури. Найбільш поширеними операціями, що здійснюються в ході дослідження порожнини матки, є видалення поліпів, виправлення внутрішньоматкових зрощень.
Контрольна гістероскопія здійснюється після проведення хірургічного лікування для отримання достовірних висновків про ефективність застосованої методики, відсутності ускладнень і запальних процесів.
Гістероскопія відноситься до ефективних, малотравматичних методів діагностики та оперативного лікування. Головними підставами для призначення процедури є такі аспекти:
невиношування вагітності;
безпліддя з невстановленою причиною;
поліпи в порожнині матки і цервікальному каналі;
післяпологові ускладнення;
оцінка стану ендометрію;
підозри на аномалії розвитку матки;
кровотечі поза менструального циклу;
кровотеча після менопаузи
Діагностична гістероскопія проводиться, як правило, під місцевою анестезією в комбінації з седативною терапією.
Гістероскопія призначається лікарем при наявності певних скарг і клінічних проявів деяких патологій. Перед проведенням процедури пацієнтка проходить стандартне обстеження, що включає:
загальний аналіз сечі і крові;
мазок на флору і атипові клітини;
ЕКГ;
коагулограма;
аналізи на виявлення інфекцій (ВІЛ, сифіліс, парентеральні гепатити)
Час призначення гістероскопії залежить від фази менструального циклу. Оптимальний період – перші дні після закінчення менструації, коли ендометрій знаходиться в початковій стадії росту. Якщо існують екстрені показання – дослідження проводиться в інші дні циклу.
Пацієнтці пропонується виконувати кілька правил, до яких відноситься дотримання статевого спокою протягом двох днів перед відвідуванням клініки, відмова від алкоголю і куріння. Останній прийом їжі – не менше, ніж за 6 годин до початку процедури.
Перед відвідуванням лікарського кабінету (приблизно за 40 хвилин) проводиться премедикація, яка передбачає введення комбінації препаратів, що знижують тривогу, поліпшують переносимість анестетиків, що запобігають розвитку алергічної реакції.
Після розташування пацієнтки в гінекологічному кріслі здійснюється знеболення (вид наркозу визначає лікар), а далі – послідовний ряд лікарських дій:
за допомогою медичних інструментів розширюється шийка матки;
порожнина матки розширюється шляхом введення вуглекислого газу (для зручності огляду і доступності проведення маніпуляцій);
через шийку вводиться прилад гістероскоп (тонка трубка з оптичною системою, діаметром 5 мм, через яку проектується збільшене зображення досліджуваної ділянки матки на монітор);
якщо в ході діагностики приймається рішення про проведення хірургічних маніпуляцій, то через спеціальний канал гістероскопа вводяться інструменти, за допомогою яких видаляються поліпи, міоматозні вузли, видаляються синехії, або видаляється шар ендометрія.
після закінчення процедури витягується гістероскоп, видаляється газ.
Протягом двох годин пацієнтка перебуває під наглядом лікаря і медичного персоналу.
Процедура не призначається під час вагітності, при наявності запальних процесів в області шийки і порожнини матки, при деяких захворюваннях органів кровотворення, невилікуваних інфекціях.
Гістероскопія також протипоказана пацієнткам з рясними матковими кровотечами, онкологічними патологіями жіночих органів репродуктивної системи, при стенозі шийки матки, після недавно перенесеного інфаркту або інсульту.
Після гістероскопії спостерігається помірний біль внизу живота, викликаний розтягуванням матки під час процедури. Біль може віддавати в поперек або крижі – це нормальне явище.
Виділення, які спостерігаються протягом 2-3 тижнів після дослідження, спочатку містять домішки крові, потім поступово бліднуть, набуваючи жовтуватого кольору. Протягом місяця неприємні відчуття повністю проходять. При дотриманні призначень лікаря, ускладнення не виникають.
У перелік стандартних настанов входять наступні правила і обмеження:
прийом тільки тих препаратів, які призначив лікар (можливо, буде потрібно пройти курс антибактеріальної терапії);
статевий спокій протягом місяця;
відмова від водних процедур, відвідування лазень, басейну, тренажерного залу;
заборона на використання внутрішньоматкових тампонів (тільки прокладки);
ретельне дотримання особистої гігієни;
дотримання режиму харчування для регулярного спорожнення кишечника.
Гістероскопія – єдиний метод діагностики, за допомогою якого можна одномоментно оцінити стан порожнини матки і цервікального каналу, встановити характер патології, отримати біологічний матеріал для дослідження. Для проведення діагностики і лікувальних маніпуляцій не потрібна тривала підготовка, а сама процедура добре переноситься пацієнтками.
Звернення в клініку «Мед Сіті» – найкраще рішення пацієнток з підозрою на гінекологічні проблеми. У нашому медичному центрі ведуть прийом успішні лікарі, що працюють за європейськими протоколами. Нові види обладнання та медикаментозних засобів, що використовуються в медичному центрі – гарантія правильної постановки діагнозу і вибору оптимальної схеми лікування.
Вартість гістероскопії залежить від категорії складності, яка передбачає класифікацію від першої (найпростішої) до п'ятої групи. Ціни, що діють в клініці сьогодні, можна подивитися в прайс-листі на сайті. Час перебування в палаті після операції оплачується окремо.
Київська клініка «Мед Сіті» має репутацію передового авторитетного центру, який застосовує останні досягнення наукової медицини. Фахівці установи приділяють величезну увагу якості обслуговування пацієнтів і створення сприятливої психологічної атмосфери.
відсутність болю і неприємних відчуттів під час лікарських маніпуляцій;
мінімальний період від першого огляду до початку лікування;
висока ефективність застосованих методик (всі призначення ретельно обдумуються для уникнення найменших ускладнень);
відсутність черг;
зрозуміла і доступна система оплати послуг;
постійний зв'язок «лікар-пацієнт»
© Автор статті: Лікар акушер-гінеколог вищої категорії Луценко Олена Вікторівна
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .