|
(0) |
Послуга | Ціна |
Лазерне лікування вагінальної атрофії | 3800 грн. |
Атрофічний вагініт – поширена гінекологічна патологія, яка розвивається, переважно, в період менопаузи, оскільки процес порушення трофіки тканин тісно пов'язаний зі зменшенням синтезу статевих гормонів (естрогенів).
Через 7 років після припинення менструацій, вагінальна атрофія діагностується в середньому у 50% жінок, а через 10-11 років – у 75%.
При відсутності лікування, атрофічні процеси поступово поширюються на всі шари вагінальної тканини, а також на сечовий міхур, уретру і м'язи малого тазу.
Естроген грає важливу роль в проліферації епітелію піхви і його кровопостачанні, виробленні вагінального секрету, а також у підтримці кислого середовища, яке пригнічує розмноження патогенних мікроорганізмів. У клімактеричному періоді знижується функціональність яєчників, падає концентрація статевих гормонів, що призводить до витончення епітелію слизової оболонки вульви і піхви. Порушення трофіки тканин підвищує ризик розвитку запальних процесів, зокрема, бактеріальних вагінітів.
Атрофія тканин піхви може також розвиватися у вигляді побічного ефекту при проходженні курсів хіміотерапії та опромінення, призначених в рамках лікування раку, або внаслідок видалення обох яєчників.
Однак, основна причина – природне старіння жіночого організму і згасання його репродуктивної функції. Зміни слизової оболонки піхви – фізіологічний процес, оскільки розвивається не в результаті серйозного захворювання, а в ході вікової інволюції.
Крім вікових змін атрофічний кольпіт можуть спровокувати такі фактори:
Постменопаузальний атрофічний вагініт незалежно від причини потребує медичного контролю.
Вікові зміни організму – природні й неминучі, але це не означає, що негативні процеси, що розвиваються в процесі старіння, не потребують корекції і лікування. Витончення слизової оболонки піхви призводить до порушення балансу мікрофлори, підвищення чутливості тканин і вразливості їх до всіх інфекційних збудників. Крім того, жінка відчуває ряд неприємних відчуттів:
сухість, свербіж, печіння в області піхви
часті позиви до сечовипускання
зниження фертильності
поява нетипових виділень (іноді кров'янистих)
підвищена чутливість до тертя
стан загального дискомфорту
Мікротріщини з'являються навіть при незначних впливах (наприклад, під час гінекологічного огляду або сексуального контакту), стаючи «вхідними воротами» для збудників інфекції. Якщо патологію не лікувати, запальний процес стає хронічним, що супроводжується розвитком серйозних і множинних ускладнень в сечостатевій сфері.
Згідно з опитуваннями, проведеними в США, більше 80% жінок з діагностованим атрофічним вагінітом відчувають дискомфорт, що призводить до зниження якості життя. Однак, лише приблизно 4% з опитаних жінок звернулися за медичною допомогою – при тому, що сучасні методики лікування дозволяють позбутися від неприємних симптомів, продовживши сексуальну активність.
Атрофічний кольпіт при клімаксі в гінекології також називають сенильним. Йому властиве витончення оболонок піхви та зниження кількості лактобактерій. Стан не критичний, але неприємний і впливає на якість життя. До того ж є ризик структурних змін у тканинах, тому залишати його поза увагою не варто. Атрофічний вагіноз сильно відрізняється від двох інших видів захворювання:
Постменопаузний атрофічний вагініт іноді схожий на симптоми з хронічною формою неспецифічного кольпіту. Тому краще звернутися до лікаря при перших проявах дискомфорту та нехарактерних виділень, щоб унеможливити ускладнення та правильно підібрати лікування. Атрофія слизової вульви потребує повноцінного контролю лікаря та своєчасного лікування не менше, ніж інші види кольпіту.
Огляд у гінеколога, під час якого лікар оцінює стан зовнішніх статевих органів, піхви, шийки матки. Характерні ознаки захворювання: блідо-рожева слизова, іноді набрякла, зі слідами точкових крововиливів, вагінальний просвіт звужений;
Цитологічні дослідження, під час яких гінеколог бере мазки на флору, атипові клітини. Для вагінальної атрофії характерна велика кількість відмерлих клітин епітелію. Цитологія необхідна для діагностики злоякісних новоутворень в області піхви і шийки матки;
Бактеріологічне дослідження – мазок з уретри, піхви і шийки матки беруть для визначення рівня кислотності і виду патогенних мікроорганізмів (при порушенні трофіки вульви і піхви спостерігається зрушення pH до лужної сторони);
УЗД, що дозволяє визначити стан органів малого таза, м'язів і тканин, що підтримують матку;
Загальний аналіз сечі, покликаний визначити фізико-хімічний склад і наявність інфекційних патогенних збудників;
Аналіз на гормони – при атрофічному вагініті рівень естрогенів завжди нижче норми, а визначення ступеня зниження гормонів щодо фізіологічної норми необхідне для правильного підбору препаратів і їх дозування при призначенні замісної терапії.
Якщо на думку лікаря потрібно зробити поглиблений варіант досліджень –призначають кольпоскопію, під час якої добре видно змінені ділянки, характер і ступінь патологічних процесів, що торкнулися піхви і шийки матки.
Медикаментозна терапія, складена в індивідуальному порядку на основі діагностичних висновків, спрямована на досягнення декількох результатів:
корекції гормонального фону
поліпшення трофіки тканин за рахунок відновлення мікроциркуляції в тканинах піхви
знищення патогенних мікроорганізмів
відновлення природного середовища піхви
для антисептичного ефекту
В ході лікування, кровоточивість стінок піхви зменшується за рахунок припинення формування нових капілярів.
Основа медикаментозного лікування – гормонотерапія. Оскільки головною причиною атрофії слизової оболонки піхви є зниження вироблення естрогену, призначають штучне поповнення жіночих гормонів. Терапія розрахована на кілька років з включенням в лікувальну програму препаратів у формі ін'єкцій, таблеток, пластирів, а також місцевих засобів – свічок, мазей, гелів.
злоякісні пухлини органів репродуктивної системи
передраковий стан
хронічні захворювання нирок і печінки
наявність в анамнезі інфаркту міокарда або інсульту
тромбоз вен
стійка гіпертонія і деякі інші захворювання
З огляду на прогресивне зростання числа онкологічних захворювань, в тому числі раку молочної залози, використання гормонів при лікуванні атрофічного вагініту стає все більш ризикованим.
Лікарі-гінекологи повинні ретельно оцінити можливі ускладнення і, перш за все, прийняти до уваги спадкову схильність, тобто, наявність онкологічних патологій у близьких родичів. Якщо рак молочної залози зустрічався в сімейній історії –синтетичні гормони краще не призначати, щоб знизити ризик розвитку більш небезпечного захворювання, ніж віковий вагініт.Фітоестрогени, що містяться в рослинах, діють на організм більш м'яко, не викликаючи серйозних наслідків, навіть при тривалому застосуванні. Однак фармакологічні засоби, що містять природні рослинні естрогени, також протипоказані пацієнткам з діагностованими пухлинами і деякими хронічними захворюваннями печінки.
Місцеві препарати призначають для відновлення природного вагінального середовища. З цією метою виписують вагінальні свічки, що містять живі молочнокислі бактерії. Препарати місцевого впливу майже не всмоктуються в кров, тому не викликають побічних ефектів.
Якщо лікар виявив ознаки запалень, викликаних інфекційними збудниками –призначаються протимікробні препарати і антисептики. До цього переліку входять засоби на основі синтетичних речовин і рослинних компонентів, до яких відносяться екстракти цілющих рослин. При частому сечовипусканні призначають уросептики, фізіопроцедури, ЛФК.
Лазерна терапія – найбільш прогресивний спосіб лікування вагінальної атрофії. На сьогоднішній день зібрано широкий клінічний матеріал, що підтверджує ефективність і безпеку методики. Вплив лазера на тканини являє собою складний фізико-хімічний процес, заснований на перетворенні енергії випромінювання в теплову енергію.
Глибоке прогрівання запускає процес росту нових колагенових волокон і клітин, що відповідають за еластичність тканин, що, в свою чергу, сприяє зміцненню стінок піхви. Лазерний промінь позитивно впливає на стан слизової оболонки, сприяючи відновленню її природної структури і природної мікрофлори вагінального секрету.
Ефект омолодження виражається в підтяжці в'ялих тканин і відбілюванні ділянок пігментації. Після лазерної дії усувається нетримання сечі, що є наслідком опущення передньої стінки піхви.
Лікування атрофії вульви допомагає навіть у постклімактеричному віці вести активний спосіб життя та забути про неприємний симптом. Крім того, воно дає моральний спокій щодо того, що жіноче здоров'я в порядку та ризики переродження тканин піхви та шийки матки мінімальні. Декілька коротких сеансів лазерної терапії на роки знімає тривогу, яку вселяє атрофія вульви.
Після здачі аналізів, фахівець складає схему лазерної терапії. Процес лікування лазером атрофії піхви включає кілька процедур, в залежності від масштабу патології і деяких інших чинників, які є важливими для лікаря. Інтервал між сеансами становить 4 тижні, час однієї процедури – 4-5 хвилин.
Записатися на лазерне лікування
У київській клініці Мед Сіті використовується новітнє італійське обладнання – фракційний вуглекислотний лазер, що працює за технологією MonaLisa Touch . Цей спеціалізований апаратний комплекс створений для впливу на інтимні зони. Для досягнення необхідного ефекту, лікар обирає насадку з певним режимом роботи і спектром випромінювання.
Лазерний промінь прицільно впливає на проблемні ділянки, не пошкоджуючи здорові тканини. Процедура проводиться амбулаторно, іноді під місцевою контактною гель-анестезією. Період відновлення – не більше п'яти днів, під час яких необхідно дотримуватися невеликих обмежень: відмовитися від відвідування СПА-салонів, сауни, солярію, не використовувати гігієнічні тампони забезпечити статевий спокій на 3-4 дні.
Ціна лікування атрофічного кольпіту залежить від методики, підібраної лікарем, та її тривалості. У свою чергу, на це впливають такі фактори:
Коли проводиться лікування вагінальної атрофії лазером, вартість залежить кількості сеансів. Їх число визначає лікар-гінеколог з урахуванням індивідуальних показань та стану пацієнтки. У нашій клініці лікування атрофії слизової вульви проводиться на передовому лазерному обладнанні без ризиків і максимально професійно, чим і зумовлена його ціна.
У клініці лазерної медицини Мед Сіті працюють найкращі в Україні фахівці в області лазерних технологій, які пройшли підготовку за кордоном і які застосовують в роботі обладнання останнього покоління італійської компанії DEKA. Наші досягнення в лікуванні гінекологічних захворювань високо оцінили пацієнтки з України і за кордоном.
Ми знаємо, як розробити індивідуальну програму, яка буде максимально ефективною і безпечною. Всі призначення засновані на глибокому аналізі стану здоров'я, а також комплексі показань і протипоказань.
швидкий результат лікування
відсутність черг
постійний контакт з лікуючим лікарем
безкоштовне консультування на сайті клініки (відповіді фахівців на ваші питання)
ефективне знеболювання
гранично уважне і дбайливе ставлення
чесні ціни
Ваше здоров'я – у руках досвідчених лікарів клініки Мед Сіті, здатних вирішити проблему швидко, безпечно і безболісно.
Нас обирають не лише мешканці Києва, а й пацієнти з інших міст України. Причина — бездоганна репутація завдяки професіоналізму лікарів та обслуговуванню на світовому рівні. Ми робимо все, щоб заслужити та виправдати довіру пацієнтів.
Для запису до гінеколога – заповніть онлайн-форму або зателефонуйте:
© Автор статті: Лікар акушер-гінеколог вищої категорії Луценко Олена Вікторівна
Лазерна терапія дає такі результати:
підвищується еластичність стінок піхви, нормалізується його секреція;
покращується трофіка тканин;
покращується синтез колагену у тканинах;
нормалізується кислотність та наростає здорова слизова оболонка.
Після процедури потрібно дотримуватися деяких обмежень:
не носіть тісну або синтетичну білизну;
відмовтеся від статевого життя на час всього курсу;
не користуйтесь тампонами;
з обережністю приймайте препарати, що впливають на згортання крові;
уникайте сильної фізичної активності;
не піднімайте ваги вагою понад 3 кг.
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .