Клініка лазерної медицини
|
(0) |
Гігрома – доброякісне кістозне утворення, оболонка якого сформована із сполучної тканини, а порожнина заповнена серозною рідиною. Гігроми утворюються найчастіше поруч із променево-зап'ястковим і гомілковостопним суглобами, рідше зустрічаються в області стоп і пальців кистей. Залежно від місця розташування, гігрома може мати жорстку (як кістку) або м'яку структуру. Діаметри кісти – від 5 мм до 6 см.
У представників медицини немає єдиної думки щодо причин появи гігром. Достовірно встановлено, що в жінок патологія діагностується в 3 рази частіше, ніж у чоловіків, при цьому захворювання нерідко передається у спадок.
У початковій стадії хвороби над суглобом утворюється невелика припухлість з чітким контуром (добре проглядаються межі, що відокремлюють кісту від навколишніх тканин), а шкіра в області новоутворення вільно зміщується в різних напрямках. У період розвитку не простежуються закономірності, оскільки зростання нової структури може відбуватися повільно або досить стрімко.
Збільшення пухлини у розмірах супроводжується стисканням сухожиль і нервово-судинних пучків, що призводить до зниження рухової активності та виникнення нападів болю. Шкірні покриви над гігромою відрізняються грубішою структурою.
Єдиний ефективний спосіб лікування гігроми – хірургічне втручання. За відсутності кваліфікованої медичної допомоги можуть виникнути серйозні ускладнення, зокрема:
Гігрома шкодить естетиці зовнішності, тому рішення про її видалення завжди обґрунтоване.
Операцію з видалення гігром призначають після діагностики - хірург повинен точно знати, який вид пухлини видаляє. В обстеження включають:
Видалення гигроми здійснюється трьома способами:
За дві години пацієнт вирушає додому. Перев'язки здійснюються щодня, а за загрози розвитку запального процесу призначаються антибіотики. Шви знімають через 7-10 днів, фіксуючу пов'язку показано носити 14 днів.
Після видалення гігроми на променево-зап'ястковому суглобі накладається ортез. У разі розташування патології в ділянці стопи, пацієнту доведеться використовувати деякий час милиці при ходьбі, оскільки необхідно зафіксувати сухожилля в нерухомому стані.
На відміну від операції скальпелем, при видаленні гігром лазером використовується промінь, який не контактує зі шкірою. Тканину над пухлиною розсікають, потім витягають кісту, не пошкоджуючи її оболонки (важливо, щоб вміст капсули не потрапив у навколишні тканини).
Лазерний промінь знищує патогенну флору порожнини, тому додаткової антисептичної обробки не потрібно. Рану вшивають, накладають пов'язку, яку змінюють щодня. Середній час операції – 20 хвилин, шви знімають на десятий день.
Другий спосіб видалення гігром лазером здійснюється без розсічення шкірних покривів. Гігрому проколюють у двох місцях, через один отвір вводять світловод із лазерним наконечником. Під впливом теплової енергії відбувається вапоризація (випарювання) вмісту кісти. Через другу голку відкачується рідина. Ця методика не передбачає накладання швів. Спосіб видалення гігроми лазером залежить від розмірів та локалізації утворення, а також від можливостей клініки та спеціалізації хірургів.
Лазерне видалення гігроми – інноваційний метод, який вимагає високої кваліфікації хірурга. Правильно виконана операція гарантує пацієнтові низку важливих переваг:
© Автор статті: Хірург, пластичний хірург Шкіренко Олексій Юрійович
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .