|
(0) |
Незважаючи на те, що сексуальна освіта стає все більшою, багато жінок соромляться і бояться говорити про таку проблему, як вагінізм. Інакше його ще називають вульвізмом або кольпоспазмом. Патологія не несе загрози життю, але при цьому заважає нормальній сексуальній активності, породжує серйозні комплекси та істерію, а також ставить під загрозу дітонародження у жінки. Як лікувати вагінізм із високою ефективністю, знають фахівці медичного центру MED CITY у Києві.
Спершу треба розуміти, що таке вагінізм і чим він відрізняється від подібних захворювань. Вагінізм – це рефлекторне, неконтрольоване скорочення м'язів піхви та малого тазу, при якому також піднімається задній прохід. М'язи стискаються так, що приносять дискомфорт і унеможливлюють ні повноцінний гінекологічний огляд, ні близькість з чоловіком.
Сексологи відносять цю патологію до сексуальних неврозів. Вона зустрічається приблизно у 3% жінок. Як боротися з вагінізмом, може вирішити лише лікар і щодо кожної жінки окремо. Тактика лікування буде завжди індивідуальною та комплексною, оскільки це прямо впливає на його ефективність. З жінкою має працювати не лише гінеколог, а й інші вузькі фахівці – сексолог, проктолог, психотерапевт.
При кольпоспазмі на короткий або тривалий час рефлекторно скорочуються м'язи піхви і очеревини, а іноді жінка мимоволі зводить ноги. Важливо відрізняти його від інших подібних патологій:
Причини вагінізму немає органічної природи. Вони виключно психогенні, тобто мають внутрішню психічну основу та внутрішні патологічні мотиви щодо сексуального контакту. Жінка на глибокому психологічному рівні протидіє якомусь впливу на її статеві органи. Це може бути наслідком особистих переконань, релігійних установок, травматичного насильницького досвіду минулого, включаючи сексуальну агресію. При ранніх шлюбах чи спілках «з розрахунку» жінка може відчувати антипатію до партнера. Найчастіше вагінізм виникає на тлі інших розладів:
Коли вульвізм пов'язані з неврозом нав'язливого стану, жінка відчуває страх перед сексом чи оглядом гінеколога. Тривожні та недовірливі жінки більше схильні до цього прояву. Люди з істеричним психотипом ніби «втікають» у хворобу, коли у їхнього партнера виникає імпотенція або вони не хочуть вступати з ним у близькість.
Ознаки вагінізму в основному виявляються при зовнішньому торканні інструменту або статевого члена до статевих органів жінки або за їх введення. Симптоми вагінізму зрозумілі: різке скорочення м'язів піхви без можливості контролювати цей процес, який часто супроводжується дискомфортом.
Діагностувати цю патологію можна лише тоді, коли жінка приходить на гінекологічний огляд. За клінічною картиною лікар одразу може поставити діагноз. Самостійно визначити вагінізм без можливості відрізнити його від інших захворювань не вийде.
Важливо розуміти, чим небезпечний вагінізм. Безпосередньо загрози життю не несе, але є досить небезпечні наслідки:
Залежно від виразності симптомів виділяють такі види вагінізму за стадіями його прояву:
Силою волі подолати це явище неможливо, а насильницьке введення інструменту для огляду чи нав'язування статевого акту лише більше шкодять та посилюють психопатичну реакцію жінки.
Народна медицина щодо вульвізму безсила. Це лише втрата часу та погіршення психопатичного стану. Лікуванням кольпоспазму повинні займатися лише медики і лише в комплексі:
По-перше, пам'ятайте: вагінізм лікується, він із вами не назавжди. По-друге, перемогти його можна лише через комплексну терапію. Вона може включати:
Медикаментозна терапія підключається рідко, переважно на тяжкій стадії. Вона передбачає призначення антидепресанту, транквілізатора, препарату брому та ін.
Щоб усунути напад вагінізму як захворювання, лікар повинен допомогти пацієнтці пропрацювати провокатор цієї реакції, тобто стрес або травмуючий досвід.
Ефективне лікування вагінізму проводять фахівці центру MED CITY. Ми проводимо дбайливу діагностику, підбираємо індивідуальну програму лікування для кожної жінки та працюємо комплексно. Після лікування наші пацієнтки можуть відновити нормальне сексуальне життя, отримувати від нього задоволення, вільно відвідувати гінеколога без страху та планувати дітей.
Ми забезпечуємо одні з найдоступніших цін в Україні, ввічливий та відповідальний сервіс та можливість отримати послуги лікарів різних спеціальностей в одному місці. Записуйтесь на прийом до сексолога за номером +38 (068) 952-38-23!
На жаль, якщо сам напад проходить без втручання ззовні, то вагінізм як психічна патологія зберігається назавжди і прогресує без лікарського втручання. Власними силами жінка не може позбутися цього розладу.
Постарайтеся максимально захистити себе від ситуацій, у яких виникає кольпоспазм. Пам'ятайте: вашої провини в цьому стані немає, а методів, як позбутися вагінізму, безліч. Зберігайте спокій, будьте добрі і не відкладайте візит до сексолога.
Так, часто так і буває. По суті, це судомне скорочення м'язів і зазвичай воно супроводжується вираженим дискомфортом і хворобливими відчуттями.
При належному рівні старанності, проходженні психотерапії та виконанні рекомендацій лікаря цієї проблеми можна повністю позбутися. Лікування вагінізму успішне більшості пацієнток, зокрема. та з важкою формою його прояву.
Ціна визначається індивідуально, т.к. залежить від схеми лікування, складеної фахівцем саме у ваш випадок. Ми пропонуємо одні з найвигідніших цін у Києві та при цьому гарантуємо професіоналізм та гарний результат.
© Автор статті: Лікар акушер-гінеколог вищої категорії Луценко Олена Вікторівна
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .