|
(0) |
Венозна недостатність – це відсутність нормального відтоку крові. Як правило, йдеться про нижні кінцівки, і з віком із цим захворюванням у тій чи іншій мірі стикаються близько чверті населення цивілізованих країн.
Головними факторами, внаслідок яких виникає венозна недостатність, є сидячий спосіб життя, малорухливість або навпаки надмірні навантаження. Якщо до процесу підключаються такі патології, як ожиріння, цукровий діабет, проблеми з серцем, то хронічна венозна недостатність розвивається набагато швидше.
Міжнародна практика в розвинених країнах світу передбачає регулярні обстеження щодо виявлення симптомів венозно лімфатичної недостатності на ранніх стадіях. Прийом та консультація у флеболога мінімум один раз на рік допоможе виявити ризики та попередити розвиток більш серйозного та небезпечного ступеня венозної недостатності.
Записатися на прийомНайбільшою проблемою на думку більшості флебологів є те, що венозно-лімфатична недостатність діагностується надто пізно, вже на розвинених стадіях захворювання. Причин тому кілька, насамперед, недбале ставлення хворого до свого здоров'я. Другим фактором можна назвати прихований перебіг хвороби на ранній стадії – венозна недостатність може не мати явної симптоматики та візуальних проявів.
Класифікація венозної недостатності розроблена відповідно до стадій захворювання. Визначити рівень ураження венозної системи може лише флеболог, здійснюючи діагностику за допомогою таких методів, як УЗД, дуплексне сканування та флебографія. Дані способи дозволяють візуалізувати судини ніг, а також виміряти швидкість кровотоку, визначити проблемні місця.
Нижче наведено ступінь венозної недостатності:
На останній стадії може розвиватися гостра венозна недостатність – внаслідок появи тромбів та закупорювання каналів, венозний застій призводить до появи трофічних виразок, які мають низький рівень загоєння, пацієнт відчуває гострий больовий синдром, високий ризик початку запального процесу та появи гангрени.
Крім перерахованих стадій, існує також венозна недостатність нульового ступеня. Це початкова фаза, яка не має жодних появ, проте в нижніх кінцівках вже починаються застійні процеси. Виявити цю стадію і вжити найбезболісніших заходів можна тільки за допомогою консультації та обстеження у флеболога. Зробити це недорого можна у клініці «МедСіті» у Києві.
Венозно-лімфатична недостатність – це процес, який починається з неспроможності венозного клапана: він не може проводити зворотне прокачування крові по вені. Відповідно, в зоні перед клапаном формується розширення вени та втрата її еластичності. Побічним ефектом порушення мікроциркуляції є застій лімфи у ногах.
Як можна розпізнати первинні симптоми венозної недостатності:
Звісно ж, перелічені симптоми є прямим підтвердженням діагнозу венозна недостатність, проте це явний сигнал записатися прийом до флебологу.
Лікування венозної недостатності спрямоване насамперед на подолання причин її появи, неважливо, пов'язано це з способом життя або хронічними захворюваннями. Найголовніше – вжити заходів щодо поліпшення тонусу вен, а також усунути застій крові у судинах.
В якості терапії застосовується консервативне та хірургічне лікування.
Консервативне лікування венозної недостатності:
Всі ці методи ефективні при діагностиці оборотних процесів у венах. В іншому випадку застосовується хірургічне втручання, яке також має декілька варіантів:
Видалення уражених вен є радикальними, але найефективнішим методом, серед яких найболючішим, вважається лазерна терапія.
На базі клініки «МедСіті» працюють професійні флебологи, які використовують індивідуальний підхід на основі діагностованої клінічної картини. Клініка орієнтована застосування сучасних малоінвазивних методів на лікування хвороб судин.
Проблемами венозних судин, у тому числі нижніх кінцівок, займається флеболог. Цей фахівець проводить діагностику і встановлює ступеня венозної недостатності.
Венозна недостатність – це проблема, яка потребує негайного усунення причин венозного застою. Після зняття гострої фази за допомогою медикаментів та фізіопроцедур, безпосереднє лікування трофічних виразок стає найбільш ефективним.
Дані препарати застосовуються лише як додаткові в комплексній терапії. Їхньою метою є лише полегшення загального стану, самі по собі гелі та мазі не можуть вилікувати таке захворювання як венозна недостатність.
На жаль, флебектомія, лазерна коагуляція та інші хірургічні методи усувають лише місця венозного застою, знімаючи гострі симптоми, допомагаючи там, де виявлено незворотні процеси. При венозній недостатності слід не тільки приймати медикаменти, дотримуватися дієти, але й не забувати про профілактичні заходи, здоровий спосіб життя.облюдать диету, но и не забывать о профилактическим мерах, здоровом образе жизни.
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .