|
(0) |
Родимки є у всіх людей і здебільшого небезпечності за собою не несуть. Це скупчення меланоцитів – клітин, які відповідають за синтез пігменту меланіну. Однак за певних обставин родимки можуть перероджуватись у злоякісні утворення. Дуже важливо знати, які родимки небезпечні, щоб у разі підозр своєчасно звернутися до дерматолога для їхнього дослідження, диференціальної діагностики та лікування.
Основні ознаки, як виглядають небезпечні родимки, такі:
Насторожуючими факторами є різка зміна форми, забарвлення, висоти та розміру. Корисно подивитися в інтернеті фото, як виглядають небезпечні родимки, щоби легше було порівнювати з вашими. Однак навіть зовнішня схожість не означає, що невус 100% небезпечний — це може встановити лише лікар під час огляду та гістологічного дослідження.
У дерматології уявлення про те, які родимки небезпечні, прив'язане до ризику переродження в меланому — злоякісне утворення. Є група родимок, які мають доведені підвищені ризики такого процесу. Отже, які родимки небезпечні:
У питанні, які родимки небезпечні для життя, правильною буде відповідь: ті, в яких вже відзначено процес переродження. Краще цього не допускати і всі підозрілі утворення прибирати. У нашому центрі є видалення родимок та невусів, причому безболісне та акуратне.
Є правила, як визначити небезпечну родимку:
Якщо ви підозрюєте, що у вас небезпечні родимки, а те, як вони виглядають, викликає у вас сумніви, краще проконсультуйтеся з дерматологом. У нашому центрі ви можете отримати кваліфіковану та конфіденційну допомогу провідного дерматолога Києва.
Все ті ж, що й у дорослих — мінливі і з нехарактерними ознаками. Окремо варто виділити невус Ріда та гігантський пігментний невус.
Загалом повністю виключати переродження невуса не можна. Однак як профілактика рекомендується менше бути під прямими променями сонця, користуватися кремами SPF більше 30 і правильно доглядати за шкірою.
Так, і причин тому багато: від генетичної схильності до травмування родимки.
Можна і навіть потрібно. Залежно від її типу та глибини залягання лікар може призначити додаткову терапію та направити до інших вузьких спеціалістів.
© 2020 року, МЕД СІТІ. Всі права захищені.
ТОВ «МЕД СІТІ». Ліцензія на ведення медичної діяльності згідно рішення МОЗ №602 від 17.09.2015 Юридична інформація .